Styrelse Väst

Styrelse

Camilla Lindahl (ordf)
 marknadskordinator Liljewall arkitekter
camillacharlottelindahl@gmail.com

Magdalena Svedlund (vice ordf)
vd InTibro / Inredia
073-573 70 06
magdalena.svedlund@inredia.se

Anna-Stina Lindén Ivarsson (kassör, kommunikatör)
Frilansjournalist
070-676 16 04
medialine@telia.com

Marcus Jahnke (sekreterare)
Fil dr, designforskare SP
marcus.jahnke@sp.se

Lisa Alm
Design director
lisa.sandstrom@gmail.com

Dennis Kanter
industridesigner Kanter & Karlsson
dennis@kanterkarlsson.se

Anna Elzer Oscarson
designer AEO
anna@aeo-studio.com

Christina Silfverhielm
arkitekt Okidoki
christina@okidokiarkitekter.se

Vanja Hermelin  (adjungerad Röhsska museet)
vanja.hermelin@kultur.goteborg.se

Revisor: Marielle Lundsjö
Valberedning: Andreas Kittel och Emma Fälth